ksiazenice.info
ksiazenice.info
Top left corner
Top right corner
PDF Drukuj
środa, 12 października 2011 10:34

Grupa Zróbmy Coś Razem zaprasza 15.10 w godzinach 14.00-18.00 na bajkowe spotkanie z Panią psycholog Joanną Zych. Spotkanie odbędzie się w Szkole w Książenicach (Mazowiecka 101).
Program Wczesnej Profilaktyki „Cukierki” skierowany jest do dzieci w wieku 7-10 lat. Ma charakter wychowawczy, prozdrowotny oraz profilaktyczny. Opiera się na treści bajki terapeutycznej. Dostosowany jest do okresu rozwojowego dzieci.

Wymową zajęć jest przestroga. Zawarta w bajce metafora umożliwia bezpieczną rozmowę z dziećmi o środkach uzależniających i związanymi z nimi zagrożeniami. Program nie dostarcza zbyt wielu informacji, mogących wzbudzać w dzieciach ciekawość i chęć eksperymentowania.

Założeniem programu jest:

  • kształtowanie dystansu wobec osób nieznajomych;
  • budowanie u dzieci postawy szacunku i zaufania wobec personelu pedagogicznego i technicznego w szkole jako osób mogących im udzielić wsparcia w sytuacjach trudnych;
  • zwrócenie uwagi uczestników zajęć na dzieci wycofane i z problemami emocjonalnymi jako bardziej podatne na wpływy innych i częściej wchodzące w zachowania ryzykowne;
  • uczenie dzieci empatii, pozytywnej solidarności grupowej, rozwijanie zdolności społecznych.

Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba się zapisać wysyłając maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.